
Publicerad: 31 januari 2021,
Nya delägare i Glimstedt
Advokatfirman Glimstedt har tre nya delägare; Frida Gullstrand, Jonas Öjelid och Alexander Berglund som alla har arbetat på byrån i några år.
VERKTYG
Frida Gullstrand började på Glimstedt 2017 och arbetar med företagsrådgivning och klienter i olika typer av branscher, framförallt inom kommersiell avtalsrätt, regelefterlevnad, företagsöverlåtelser och tvistelösning.
Jonas Öjelid kom till Glimstedt våren 2018 och arbetar med fastighetsrätt och kommersiella tvister. Han är sedan mer än 10 år specialiserad inom hyresrätt och tvistlösning.
Alexander Berglund började arbeta heltid på kontoret i Falun våren 2014, innan dess var han sommarnotarie på Glimstedt redan 2012 och 2013. Han arbetar i första hand som offentlig försvarare.
Kommentera artikeln

UTBILDNING
» Till utbildningar»
Jurist med särskilt fokus på Life Science och forskningsrelaterad juridik till Karolinska Universitetssjukhuset
»
Advokat inriktad på familjerätt och dispositiva tvistemål
»
Bolagsjurist till Swedfund
»
Tre söker DPO till prisvinnande team
»
Compliance Officer till Slättö Förvaltning